Батьківський всеобуч

Коронавірус
Про забезпечення виконання профілактичних і протиепідемічних заходів

Наказ МОН № 392 від 12.03.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ

№ 392 від 12 березня 2020 року

Про забезпечення виконання
профілактичних і протиепідемічних заходів

На виконання пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 № 211, з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та гострих респіраторних захворювань, розповсюдженню захворюваності серед учасників навчально-виховного процесу та, беручи до уваги статтю 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», підпункт 2 пункту 13 Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 № 1400, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 року за № 1623/29752, та враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, НАКАЗУЮ:

1. Директорам департаментів (начальникам управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільною, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти і підвищення кваліфікації, незалежно від форми власності і підпорядкування, а також підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, забезпечити в межах компетенції:

1.1. Установити режим підвищеної готовності функціональної підсистеми навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту для запобігання виникненню надзвичайної ситуації державного рівня внаслідок можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

1.2. Тимчасово, з 12 березня до 03 квітня 2020 року, призупинити освітній процес у закладах освіти.

1.3. На період тимчасового призупинення освітнього процесу утриматись від проведення навчальних, культурних, спортивних та інших масових заходів.

1.4. Організувати освітній процес за дистанційною формою здобуття освіти згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 року № 466, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за № 703/23235 (зі змінами).

1.5. Надати закладам освіти організаційну та методичну допомогу у розробленні заходів щодо відпрацювання після нормалізації ситуації програмового матеріалу відповідно до навчальних планів та програм.

1.6. Забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження поширення коронавірусу СОVID-19 та інформування здобувачів освіти і працівників щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.

1.7. Забезпечити використання системи електронної взаємодії органів виконавчої влади для листування з Міністерством.

1.8. Відряджати працівників у відрядження до Міністерства лише за попереднім погодженням із керівництвом Міністерства.

1.9. Забезпечити проведення відповідними службами комплексу робіт щодо підтримання функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, а також необхідного температурного режиму у закладах та установах освіти.

2. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державної адміністрації щоденно інформувати в межах компетенції директорати шкільної освіти (Осмоловський А. О.), професійної освіти (Шумік І. В.), вищої освіти і освіти дорослих (Шаров О. І.) Міністерства про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19 для її узагальнення та подальшого інформування Міністерства охорони здоров'я відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» від 11.03.2020 № 211.

3. Керівникам структурних підрозділів Міністерства з до окремого розпорядження:

3.1. Скасувати проведення запланованих нарад, перевірок, атестаційних та акредитаційних експертиз.

3.2. Скасувати проведення особистого прийому громадян посадовими особами Міністерства.

3.3. Забезпечити проведення робочих нарад, надання інформації працівниками структурних підрозділів громадянам за допомогою доступних засобів зв'язку та телекомунікацій.

Наради, що потребують особистої участі учасників, проводити лише за розпорядженням керівництва Міністерства.

3.4. Надавати особисто дозвіл на видачу одноразових перепусток відвідувачам Міністерства.

4. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І. А.) посилити контроль за санітарно-профілактичними заходами та пропускним режимом у адміністративних будівлях Міністерства.

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Т.в.о. Міністра                   Юрій Полюхович


 

З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 11 березня 2020 року.

Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління:

- дошкільної,

- загальної середньої,

- позашкільної,

- професійної (професійно-технічної),

- фахової передвищої,

- вищої,

- післядипломної освіти.

Дане рішення Уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі.

Карантин триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти.

МОН рекомендує закладам освіти:

- відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;

- не направляти здобувачів освіти та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;

- інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби та дій у випадку захворювання;

- розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;

- розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;

- забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;

- виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань;

- виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій;

- обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.

 5 речей про КОРОНАВІРУС, які потрібно знати батькам – МОН та МОЗ дають роз’яснення


5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.

“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ: 

 • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
 • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
 • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
 • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
 • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
 • важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 

ЩО РОБИТИ: 

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

 • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
 • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
 • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
 • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

 2020-final-03-Coronavirus-A2-poster.pngМІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ВІДОКРЕМЛЕННИЙ ПІДРОЗДІЛ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР

МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

( ВП «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МВ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»)

вул. Сухова, буд.6, м. Мелітополь, Запорізька обл.,72309, тел/факс (0619) 43-61-01, тел. (0619) 43-54-08,

875E-mail melcdc@ukr.net          код ЄДРПОУ 38563589

 

10.03.2020№  ХІІ.04/396                                      

  Начальнику управління освіти

  Мелітопольської  міської ради

  Щербак І. А. 

 

Про стан захворюваності на грип та ГРВІ в

м. Мелітополі за 9-10 тиждень 2020р.

 

 

24.02.20-01.03.20

( 9-й тиждень)

02.03.20-09.03.20

( 10-й тиждень)

04.03- 10.03.19

(10-й тиждень)

Захворіло всього(абс.)

1162

1510

875

на 100 тис. населення

759,7

987,2

568,8

Епідемічний поріг на тиждень

911,7597

911,7597

852,1

+/-

-16,7

+8,3

-33,2

Захворіло в т.ч. дітей (абс.)

732

1140

677

питома вага захворілих дітей

всього (%)

63

75,5

77,4

питома вага захворілих дітей

у віці від 1 до 4 років від

загальної кількості дітей (%)

34,4

27,5

29

питома вага захворілих дітей

шкільного віку від

загальної кількості дітей (%)

45

55,8

48,7

питома вага захворілих дітей

шкільного віку від

загальної кількості всіх

захворілих(%)

28,3

42,1

37,7

Збільшення /зниження

загальної захворюваності

в порівняні з минулим

тижнем (рази, %)

+1р.

+1,3р

 

 


Рівень захворюваності склав 987,2, що вище епідпорогу на 8,3% (епідпоріг – 911,7597).

Захворюваність порівняно з попереднім тижнем збільшилась.  Питома вага захворілих дітей – 75,5% (1140), питома вага захворілих школярів від загальної захворюваності – 42,1% (минулого тижня – 28,3%). Питома вага школярів від загальної кількості хворих дітей – 55,8% (минулого тижня – 45%).  Впродовж цього періоду госпіталізовано 64 особи.

На 10.03.2020 загальна кількість вакцинованих проти грипу – 1504 осіб. Серед них контингентів епідемічного ризику –542 особи, медичного ризику – 80 осіб.

   З 02.03.2020 по 09.03.2020 зареєстровано 29 випадків  грипу, з них 26 госпіталізовані, а 3 - амбулаторне лікування. Крім грипу А фіксується і грип В.

 

Станом на 10.03.20 року у м. Мелітополь закриті на карантинні заходи 11 класів у 6 школах( ЗОШ №№ 4,14,15,22,24 НВК № 16).

 

 

 

 

Завідувач  ВП «ММВ

ДУ "Запорізький  ОЛЦ  МОЗУ"                                                     Р. СКЛЯРОВ

 

 

 

 

 

 

 

МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО:

 1. Охоронна зелена територія
 2. Повноцінне 3-разове харчування
 3. Різноманітні гуртки
 4. Підготовка дітей до школи
 5. Просторі, світлі ігрові, затишні спальні
 6. Відповідальний , кваліфікований персонал
 7. Чергова група
 8. Всі умови для всебічного розвитку Вашого малюка

Фотоальбом

смотреть все

"ЛЕЛЕЧЕНЯ" /гімн ДНЗ № 9/

Ми дружньо і охоче йдемо у дитсадок,
"Лелеченя" щоранку скликає всіх діток.
Тут іграшок багато чекають кожен день,
Тут вивчили багато і віршів і пісень.

Приспів.
"Лелеченя", "Лелеченя", наш веселий другий дім.
В нашім гарнім дитсадочку добре й затишно усім.

Малюєм і читаєм, і ходимо в танок.
За все, що ми умієм, спасибі, дитсадок.
Ми в козаків іграєм, співаємо пісень,
Як добре, що в садочок приходим кожен день

Приспів.
"Лелеченя", "Лелеченя", наш веселий другий дім.
В нашім гарнім дитсадочку добре й затишно усім.